برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
Blog navigation

آخرین ارسال‌ها

راهنمایی برای استفاده از دستگاههای مناسب برای چاپ پوستر های 35*50
راهنمایی برای استفاده از دستگاههای مناسب برای چاپ پوستر های 35*50

نحوه تشخیص تیراژ و سایزبندی چاپ در ماشین های افست جهت چاپ انواع پوستر

مطالعه بیشتر
معرفی دستگاه چاپگر اکوسالونت MIMAKI JV150-160
معرفی دستگاه چاپگر اکوسالونت MIMAKI JV150-160

معرفی دستگاه چاپگر اکوسالونت MIMAKI JV150-160

مطالعه بیشتر
فیلم آموزشی تعویض هد پلاتر اچ پی 1100
فیلم آموزشی تعویض هد پلاتر اچ پی 1100

آموزش تعویض هد دستگاه پلاتر اچ پی مدل HP Design Jet 1100

مطالعه بیشتر
آموزش چاپ روی تی شرت مشکی با اسپان چسبدار
آموزش چاپ روی تی شرت مشکی با اسپان چسبدار

آموزش چاپ روی تی شرت مشکی با اسپان چسبداردر این ویدئو آموزش چاپ بر روی انواع تیشرت مشکی و رنگی به روش چاپ سابلیمیشن...

مطالعه بیشتر
تکنولوژی دستگاه های ریسوگراف
تکنولوژی دستگاه های ریسوگراف

تکنولوژی دستگاههای ریسوگراف به نحوی است که با هزینه تمام شده بسیار پایین و سرعت بالا قادر به پرینت اسناد خواهد بوددر...

مطالعه بیشتر

چگونه گرافیست شویم؟

 

قدمهای اولیه گرافیست شدن :

آیا رویای گرافیست شدن در سر دارید؟ این رویا مستلزم ذهنی خلاق و دیدی درست در راستای تکنولوژی روز است، در این صورت این رشته مناسبترین انتخاب شماست.اما چگونه گرافیست شویم؟ در اینجا به هشت نکته کلیدی اشاره میکنیم :

1- شروع با مبانی پایه :

برای خلق هر لی اوت ( صفحه بندی ها/صفحه آرایی ها ) برای فضای وب یا چاپ، باید با کامپیوترآشنایی داشته باشید. هر چند انتخاب وشناخت یک نرم افزار مناسب دراین بازار تنوع نرم افزارهای گرافیکی کاری دشوار است. گرچه نرم افزارهای جایگزین و البته غیر مرسوم زیادی در بازار وجود دارد اما طراحان حرفه ای از دنیای ADOBE خارج نمی شوند که هسته ی اصلی آن سه قلو های Illustrator/photoshop/indesign هستند.

Indesign یک نرم افزار ناشر است که مناسب طراحی مدارک و اوراق تیراژ بالا از جمله کاتالوگ ها، مجلات، روزنامه، پوستر و تراکت ها است. اما طراحان برای ویرایش عکس ها یا طرحهای مبتنی بر عکس و تصاویر با حجم بالا ( Raster ) از Photoshop استفاده می کنند و در نهایت Illustrator هم برای خلق طرح ها و ترسیمات Vector مثل تصویرسازی یا طراحی لوگو استفاده می شود. با اینکه سلیقه نرم افزاری هر طراحی با دیگری متفاوت است و بازار گوناگونی نرم افزارها بسیار داغ است ولی هر طراح یک نرم افزار شخصی مورد علاقه دارد که بن مایه اصلی کارهای روزمره اش است.

برای طراحان چاپی Indesign گزینه مناسبی است که کاملا یا پروژه های چاپی هماهنگ است ، اگرچه ممکن است طراحان دیجیتال هم از Indesign استفاده کنند اما آنها قطعا قابلیت های فانتزی و کاملا دوستانه ی دیجیتالی فتوشاپ و ایلاستریتور را بیشتر ترجیح می دهند. اشتراکات زیاد Indesign با دیگر نرم افزارهای طراحی شاید در نگاه اول ترسناک و پیچیده به نظر برسد اما همینکه راجع به مبانی پایه هر نرم افزار اطلاعات کسب کنید ( مثل ابزار ها و پنل ها ) کار برای شما به راحتی آب خوردن است.

2- عشق تایپوگرافی :

تایپوگرافی هنر طراحی و کار با حروف است، هنر چیدمان و کنار هم قرار دادن حروف در یک لی اوت ( صفحه آرائی ) است که در طراحی گرافیک حکم سنگ بنائی ضروری را دارد. هر طراح دلبستگی و دغدغه مخصوص به خودش را به تایپوگرافی دارد که حتی گاهی اوقات در عده ای باعث علاقه و وسواس فکری خواهد شد. با بالا بردن اطلاعاتتون راجع به تایپوگرافی و کسب دانش در آن، طولی نمی کشد که آنقدر پیوند عمیق و معناداری با آن برقرار می کنید که هر جا نگاشته ای ببینید که در حوزه تایپوگرافی قرار دارد ، با آن ارتباط برقرار خواهید کرد و حساسیت شما به کار می افتد. و آن زمان که با شور و شوق غیر قابل توصیف در حال توضیح تفاوت بین تایپوگرافی یک کلمه با کلمه دیگری هستید متوجه خواهید شد که اسیر این فن و حرفه شده اید.

3- در کار با عکس و تصاویر استاد شوید :

تصاویر همیشه جذابیت و کیفیت خاصی به طرحهای شما می دهد که حتی برای انتخاب نوع قلم، سایز و انتخاب رنگ مناسب لی آوت می توانند منبع الهامی باشند. برای استفاده تصاویر در طرحها باید بدانید که چطور می توانند در طرح به کار برده شوند و موثر باشند.شما میتوانید در فتوشاپ عکسها را ویرایش کنید اما این کار مستلزم این است که در کار با فتوشاپ خِبره باشید که بتوانید عکسها را درست در طرحهایتان مورد استفاده قرار دهید. ایندیزاین هم قابلیت این را دارد که عکسها را مستقیما و بالفور در طرح و لی آوت جایگذاری کنید، تغییر سایز دهید و بچرخانید. برای بعضی از صفحه بندی ها عکاسی کردن یک اصل کلیدی برای طرح است که مجلات بهترین گزینه برای این امر هستند که میتوانید با ظرافت به خرج دادن در عکاسی و استفاده از عکس، مهارتهای عکاسی خود را در لی آوت محک بزنید.

ترسیمات برداری ( فایل های وکتور ) هم نقش به سزایی در طراحی گرافیک دارند، تصویرسازی های وکتوری میتوانند به خوبی جایگزین تصاویر و عکسها در صفحه آرایی و طرح شوند. که این ترسیمات که شامل رسم اشکال گوناگون، لوگو و تصویر سازی های مختلف هستند، می توانند انعطاف خاصی به طرح شما بدهند.

4- رنگها را بشناسید :

ترکیب تایپوگرافی، ترسیمات گرافیکی و رنگ سه گانه ی مقدسی در طراحی گرافیک هستند. شما می توانید ازین سه بخش به عنوان پایه اصلی خلق یک لی آوت استفاده کنید. رنگها به یک لی آوت هویت و معنا می بخشند.لذا باید آگاهی خود زا از رنگها، رنگهای مکمل، نحوه ترکیب و کنار هم قرار دادن آنها در یک سطح تخصصی و حرفه ای، بالا ببرید.

نرم افزار Adobe Color CC یک اپلیکیشن دستی از شرکت Adobe است که قابلیت ترکیب رنگها، تناسب آنها و خلق پالت های منحصر به فرد از روی عکسها و طبیعت را دارد که میتوان مستقیم در ایندیزاین استفاده کرد.

5- آمادگی طرح برای چاپ :

اگر علاقه شما مدام به سمت طراحی و هنرهای دیجیتال سوق پیدا می کند این موضوع را مد نظر قرار دهید که باید در امور و مهارتهای چاپی خود پایه محکم و قوی داشته باشید، چرا؟ اصول پایه ای چاپ به شما کلیدهای تکنیکی را آموزش می دهد که می تواند در پروژه های دیجیتالی شما را رو به جلو سوق دهد.مثلا اینکه چطور لی آوت های زیبا خلق کنید و یا اینگه چطور با گرید ها کار کنید ( شبکه های شطرنجی )

6- و همچنین برای وب :

چاپ و طراحی دیجتال ویژگیهای مشترکی را با هم دارند، اما طراحان ترجیح میدهند که فقط در یکی ازین دو حوزه تخصص پیدا کنند.جایی که طراحی چاپ از برخی جهات بسیار سنتی عمل می کند ( که یا میتواند جذاب و گیرا باشد و یا در جایی منزجر کننده ) طراحی دیجیتال بسیار منعطف و تغییر پذیر و هیجان انگیز وارد عمل می شود.

اگر میخواهید پای خود را در اقیانوس بیکران دنیای دیجیتال بگذارید بهترین جا برای شروع، خلق طرحها و المانهای ساده جهت استفاده در فضای وب است.

7- فقط در یک حوزه متخصص شوید :

بیشتر طراحان به این احساس می رسند که آیا رشته چاپ استعدادها و تمایلاتشان را بیشتر فریب می دهد و به نفعشان است یا طراحی، ولی در خلل این دونظام گسترده و وسیع همجنین می توانید انتخاب کنید که در کدام رشته بیشتر تخصص پیدا کنید.

مثلا در طراحی چاپ، شما طراحانی خواهید یافت که بر روی برند سازی، طراحی کتاب یا تایپوگرافی تمرکز کرده اند.

و در رشته بسیار گسترده و وسیع طراحی دیجتال خیلی از طراحان تصمیم میگیرند که در طراحی اپلیکیشن ها، یا طراحی سایت یا EPUB و UX متخصص شوند.

8- الهام بخش باشید !

هیچ طراح گرافیکی نمی تواند در یک فضای تهی و بدون فکر شکوفا شود و پیشرفت کند، لذا جستجو ویافتن منبع الهام و ایده، با مطالعه و دیدن پروژه های دیگر طراحان می تواند به طرز شگفت انگیزی یکی از مهمترین بخشهای پیشرفت یک طراح باشد. یک طراحی متعادل و پیرو مد روز ( در هنرهای دیجیتال ) به سبک و سیاق خلق شده توسط خودتان باعث خلق طرح های منحصر به فرد و تازه و نو می شود.

منتظر مقاله های مفید بعدی ما باشید!!


خرید اینترنتی فروشگاه آساک سیستم


 

 
آیا این پست وبلاگ برای شما مفید بود؟

ارسال دیدگاه

کد امنیت

فهرست

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم