1397-09-19

نحوه کار دستگاه های صحافی با فنر دوبل

دستگاه صحافی دوبل :

برای آشنایی با نحوه کار دستگاه صحافی دوبل که با اسامی مانند سیمی کن، فنرانداز نیز شناخته می شوند ابتدا به معرفی تعدادی از قطعات آن می پردازیم :

بخش های مختلف دستگاه صحافی دوبل:

1. سمبه پانچ : برای سوراخ کردن کاغذ استفاده می شود و بسته به نوع دستگاه ظرفیت بین 10 تا 25 برگ برای هر بار پانچ را دارا است. تعداد سوراخ های پانچ برای دستگاههای مارپیچ سایز A4 معمولا 34 عدد سوراخ مربع می باشد.
2. دکمه خلاص کن : برای حذف سوراخها از فرآیند پانچ استفاده می شود. به این صورت که اگر نیاز به سوراخهایی کمتر از 34 عدد باشد به دلخواه می توان تعداد سوراخهای پانچ را کاهش داد.
3. دستگیره تنظیم فاصله پانچ تا لبه کاغذ
4. دستگیره تنظیم مکان پانچ اول
5. دستگیره پانچ
6. دستگیره صحافی
7. تعیین سایز فنر دوبل
8. محل سیمی دوبل

نحوه کار دستگاه صحافی دوبل:

ابتدا بسته به ظرفیت پانچ دستگاه تعداد مناسب کاغذ(بین 10 تا 25 برگ – برای استفاده بهینه از دستگاه بهتر است کمی کمتر از ظرفیت اسمی دستگاه کاغذ قرار داده شود) را آماده کرده و در محل مخصوص پانچ کاغذ (1) قرار می دهیم. با استفاده از دو دستگیره کوچک سمت چپ دستگاه (4و5) مکان کاغذ را تنظیم می کنیم. سپس دستگیره پانچ (6) دستگاه را به سمت پایین چرخانده و کاغذها را سوراخ می کنیم. تعداد برگ کتاب یا دفتر و ظرفیت هر بار پانچ دستگاه تعیین کننده تعداد دفعات پانچ می باشد. به عنوان مثال اگر جزوه 100 برگی و ظرفیت هر بار پانچ دستگاه 10 برگ باشد 10 مرتبه باید پانچ انجام شود.

در برخی موارد بایستی چندین مرحله عملیات پانچ را انجام دهید. دقت کنید در این موارد حتما از تراز کناری دستگاه استفاده کنید. این دستگیره به منظور تنظیم فاصله اولین سوراخ از لبه کاغذ استفاده شده تا سوراخ های پانچ شده بر روی تمامی برگه های شما دقیقا بر روی هم منطبق باشد.


 

راهنمای خرید دستگاه های صحافی و فنرانداز

 


 

خدمات دستگاهها, مقالات چاپ , , , , , ,
درباره Asak1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *