دانلود رایگان تقویم لایه باز سال 1397 |فایل لایه باز تقویم 97 | Corel , Adobe illustrator

In: گرافیک ، طراحی و تبلیغات On: Comment: 4 Hit: 19925

دانلود رایگان تقویم لایه باز سال 1398 هجری شمسی

 دانلود رایگان فایل لایه باز و قابل ویرایش تقویم سال 96 

 

تقویم رسمی کشور سال 1397 هجری شمسی

سال 1397 : سال سگ

سال 1397 سال کبیسه نیست.

 استخراج و تنظیم: شورای مرکزی تقویم موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران

 

لحظه تحویل سال 1397 هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران:

ساعت 19 و 45 دقیقه و 28 ثانیه روز سه شنبه 29 اسفند 1396 هجری شمسی

مطابق 2 رجب 1439 هجری قمری و 20 مارس 2018 میلادی

 

مصوب جلسه 680 مورخ 29/01/96 و 685 مورخ 03/05/96 شورای فرهنگ عمومی مصوب جلسه 801 مورخ 09/08/96 شورای عالی انقلاب فرهنگی - طراحی توسط آساک سیستم

پلاتر و مواد مصرفی

لمینیتور

رول اکوسالونت

دستگاه برش کاغذ

دستگاه فنرانداز و سیمی کن

رول و شیت سابلیمیشن

رول حرارتی

سال 1396 هجری خورشیدی برابر است با سال های :

14097 اهورایی 

7040 میترایی آریایی 

6768/6769 آشوری

5778/5779 عبری

3756 زرتشتی

2577 هخامنشی (شاهنشاهی)

2018/2019 میلادی

1439/1440 هجری قمری

مسئولیت اطلاعات درج شده بر عهده آساک سیستم نمی باشد.

* توجه فرمائید فایل طراحی شده جهت رفاه حال همکاران عزیز در وب سایت قرار داده شده و آساک سیستم هیچ گونه مسئولیتی در خصوص اطلاعات مندرج در آن ندارد. لذا پیشنهاد میگردد قبل از چاپ مجددا کنترل گردد.

دانلــود رایگان تقویم لایه باز 1397 آساک سیستم

گـــزارش خـــــــرابـی لینک دانلــــــود

تقویم

بطور کلی میتوان گفت که گاه شمار ایرانی سابقه ی چهارهزار ساله دارد و طبیعتا در طول این سال ها تغییرات زیادی داشته است اما اصول کلی تبیین تقویم ایرانی براساس حرکت خورشید میباشد با پیشرفت علم نجوم در سالهای مختلف هم چنین توجه دانشمندان به تقویم رسمی با توجه به نیاز اجتماعی و اقتصادی یک کشور به تقویم رسمی تبیین و تنظیم گاه شمار در طول این سالها پیشرفت های زیادی داشته است که از جمله دانشمندانی که اصلاحات مهم و ارزشمندی در گاه شمار ایران ایجاد کرده است خیام میباشد که برای اولین بار گاه شمار جلالی را ارائه کرد که دقیق ترین نظام خورشیدی را بیان میکند.

تقویم ایرانی

بطور کلی سیر تغییر و تحول تقویم ایرانی را در دو دوره ی کلی تقویم پیش از اسلام و تقویم بعد از اسلام بررسی و طبقه بندی میکنند تقویم پیش از اسلام گاه شمار باستانی خورشیدی بود و پس از آن بعد از انجام تغییرات و اصلاحات لازم تقویم رسمی کشور با عنوان تقویم هجری قمری کاربرد یافت و از زمانی حدود یک سده گذشته تا بحال تقویم خورشیدی سنتی با ایجاد اصلاحات لازم و تکامل تقویم رسمی کشور است.

تغییر گاه شمارها را میتوان در دوره های مختلفی مشاهده کرد گاه شمار های پیش از اسلام را میتوان در بازه های زمانی  : پیش از هخامنش ، هخامنش ، زرتشت ، اوستایی کهن ، اوستایی نو ، اشکانی و ساسانی  یزدگردی مورد مطالعه و بررسی قرار داد و تقویم پس از اسلام شامل گاه شمار های هجری قمری ، خورشیدی جلالی ، هجری خورشیدی و تقویم رسمی حال حاضر کشور میباشد که در هر دوره ای با پیشرفت علم تقویم هم کامل تر و جامع تر و صحیح تر شده است.

  تقویم میلادی

تقویم میلادی نخستین بار توسط پزشکی اهل ناپل تنظیم شد که زمان آن به میلاد حضرت مسیح بازمیگردد.

در واقع این گاه شمار که بعدها به گاه شمار گرگوری نیز معروف شد از تقویم تقویم ژولینی گرفته شده و اصلاح شده ی آن میباشد و از آنجاییکه در سال  ۱۵۸۲توسط پاپ گرگوری سیزدهم تثبیت شد به گاه شمار گرگوری مشهور گردید.

اولین کشورهایی که گاه شمار گرگوری را پذیرفتند و به عنوان گاه شمار رسمی خود اعلام کردند کشورهای اروپایی کاتولیک و سپس پروتستان ها و ارتدکس ها بودند و یونان آخرین کشور اروپایی پذیرنده ی این گاه شمار شناخته شده است.

پس از آن گاه شمار گرگوری در کشورهای آسیایی نیز گسترش یافت و ژاپن و  کره و چین جز اولین ها بودند و به تدریج در تمامی کشورها رایج شد.

امروزه تنها کشورهای ایران ، عربستان سعودی، اتیوپی ، نپال و آفریقا از تقویم میلادی استفاده نمیکنند.

اما همین تقویم که بعنوان تقویم رسمی در اکثر کشورها شناخته شده است در واقع دارای کاستی هایی هم هست که بزرگ ترین کاستی آن زمان شروع سال میباشد که زمان ابتدای سال را ۱۰ یا ۱۱ دی ماه یعنی اوایل زمستان در نیمکره ی شمالی و اوایل تابستان در نیمکره ی جنوبی اعلام کرده اند که این زمان در واقع هیچ ارتباطی با حرکت وضعی زمین ندارد و به همین دلیل هم است که از نظر زمان بندی و قرار دادن سالهای کبیسه به مشکل برخورده اند.

همانطور که میدانید تقویم ایرانی از نظر شروع سال و تنظیم فصل ها بسیار دقیق است و روزهای ماه های مختلف با رخداد هایی همانند اعتدالین و انقلابین هماهنگی خاص و بسیار دقیقی دارد که این نظم و همخوانی در تقویم میلادی وجود ندارد.

مشکل دیگر در تقویم میلادی این است که توجهی به مناسبت های مذهبی ندارد و هر ساله زمان مناسب ها از تبدیل تاریخ قمری آن به تاریخ میلادی بدست می آید.

Comments

Created On 1396-09-07 Posted By کیومرث Comment Link
سلام چطوری دانلود کنیم پولی هست


پاسخ:
دانلود کاملا رایگانه. کافیه روی لینک دانلود کلیک کنید.
Created On 1396-09-07 Posted By محمدپور Comment Link
سلام متاسفانه لینک دانلود تقویم برای من کار نکرد


پاسخ:
دوست عزیز، لینک دانلود مجددا چک شد و مشکلی نداره، با این حال فایل تقویم برای شما ایمیل شد
موفق باشید
Created On 1396-09-07 Posted By آدمیرال Comment Link
سلام بابت تقویم خیییییلی ممنون. خدا خیرتون بده
Created On 1396-09-07 Posted By علی سلیمی Comment Link
سلام
از وب سایت آساک سیستم خیلی متشکرم - این تقویم لایه بازی که میذاره هر سال کلی کار منو واسه طراحی راحت میکنه.
Showing 1 - 4 of 4 items

Leave your comment